محل تبلیغات شما

خلاصه گزارش جلسه مجازی لژیون هجدهم روز چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

سلام دوستان علیرضا هستم یک مسافر

متاسفانه این روزها به دلیل شیوع بیماری کرونا جلسات عمومی کنگره تشکیل نمیشود.ولی خوشبختانه با تمهیدات جناب مهندس دژاکام وفرموده ایشان در تشکیل لژیونهای مجازی این جلسات به صورت مرتب و روزهای زوج هر هفته در اپلیکیشن واتساپ زیر نظر کمک راهنمای محترم جناب آقای مجتبی افشاری برگزار میگردد.جلسه روز چهارشنبه نیز در همین راستا با حضور کمک راهنمای محترم آقای مجتبی افشاری و دبیری اینجانب مسافر علیرضا واستادی جلسه مسافر حامد (سفر دوم)و مسافران رضا(سفر دوم)،سلمان،مهدی، علی ، فرهاد و ایوب راس ساعت ۱۸:۰۰برگزار گردیدوتعداد ۵ نفر از اعضا لژیون در مورد دستور جلسه(مثلث تاریکی)مشارکت نمودند.

‏‪ سلام دوستان حامد هستم یک مسافر

ما برای اینکه بخواهیم کاری را انجام دهیم باید از قواعد و قوانین آن پیروی کنیم. در این دنیا هم برای اینکه زندگی خوبی داشته باشیم باید قوانین زندگی را یاد بگیریم و اجرایی کنیم.

یکی از این قوانین فرمانبری از دستورات خداوند است.

شیطان هم به دلیل نافرمانیه دستورات خداوند و برتر دانستن خود نسبت به انسان جایگاه خود را از دست داد. فرمانبرداری از دستورات خداوند یعنی اجرای قوانین این بازی و موفقیت در مسیر زندگی. حال افرادی هستند که میخواهند از راه های دیگر زندگی بهتری برای خود بسازند که موفق نمیشوند و هر چه بیشتر تلاش میکنند در گرفتاری بیشتری غرق میشوند.

ما نباید خود را نسبت به مخلوقات دیگر خداوند برتر بدانیم چون حس برتری منشا بسیاری از رفتارهای اشتباه ما است بدلیل اینکه هر کاری را انجام میدهیم تا برتر از دیگران باشیم، به جای این حس باید برای خود هدف انتخاب کنیم و تلاش کنیم هر روزمان بهتر از روز قبل باشد و به پیشرفت دیگران کاری نداشته باشیم.

یکی از راه های پیدا کردن حقیقت این است که متوجه شویم خواستهدی ما واقعا یک نیاز است یا یک وسوسه.

اگر نیاز ما با بی توجهی و زمان دادن از بین برود وسوسه سراغ ما آمده است ولی اگر هیچ چیز جلوی خواسته ی ما را نگیرد این یک نیاز است.

نکته ی دیگر این است که انسان مطالب را فراموش میکند و دلیل انجام دادن کارهای خوب و یا انجام ندادن کارهای بد را فراموش میکند و به واسطه ی این فراموشی ممکن است در گمراهی بزرگی گرفتار شود.

سلام دوستان علیرضا هستم یک مسافر

برای اینکه به حال خوش برسیم ، باید یک سیر و یک مراحلی را طی کنیم که این مراحل دارای قوانینی می‌باشد و شاید اگر اکنون شروع کنیم، 6 ماه بعد و یا یک سال بعد ( بسته به وضعیت خودمان ) به حال خوش می‌رسیم و همچنین بستگی به این دارد که چقدر تلاش کنیم تا آن حال خوش را در خودمان به وجود بیاوریم و ممکن است مدت‌ها طول بکشد تا جوانه‌های آن را ببینیم و می‌توان گفت که اکثر انسان‌ها از حال خوش محروم هستند و بیشتر تلاشی که انسان‌ها می‌کنند به خاطر این است که این حالت را پیدا کنند . اما چون اکثراً از قوانین آن آگاهی ندارند ، تقریباً هر عملی را که انجام می‌دهند ، نتیجه برعکس می‌شود یعنی ؛ حالشان بهتر که نمی‌شود ، بدتر هم می‌شود و با تلاش‌هایی که انجام می‌دهند بیشتر قوانین را نقض می‌کنند و این نقض قوانین باعث می‌شود که حالشان بدتر بشود

نفس جز آموزش‌های اصلی ما است. مهم‌ترین ویژگی نفس خواسته اوست که وضعیت نفس ما را مشخص می‌کند نفسی که خواستار مصرف مواد مخدر است یک‌نفس است که وضعیت آن مشخص است خواسته‌های نفس دو دسته‌اند: خواسته‌های معقول و خواسته‌های نام معقول.

برای اینکه انسان در مسیر نامعقول حرکت کند چندراه پیش پای او است که اگر یکی از این سه اتفاق بیفتد شخص به‌طرف تاریکی حرکت می‌کند:

1- خواسته نامعقول را اجرا کن

2-خواسته معقول را اجرا نکند.

3-خواسته معقول را ندیده بگیرد.

انسان اگر بخواهد در تاریکی شود باید یک سری شرایط را در درون خودش به وجود بیاورد یعنی یکی از این سه مطلب

1- وسوسه

2- فراموش کردن یک سری مطالب.

3- عصیان یا نافرمانی یا طغیان.

این سه عامل که مطرح شد به‌اضافه مقوله شرک، انسان را کاملاً مهیا می‌کند که سقوط کند.

‏‪ سلام دوستان سلمان هستم مسافر

سی دی مثلث تاریکی از استا امین ۳بخش مهم داشت به نظر من : اول اینکه برای رد شدن از تاریکی هر کس به اندازه شرایط خودش باید زمان بذاره و تلاش بکنه. یکی ۱۰ ماه ،یکی ۱ سال و دیگری چند سال.

دوم اینکه به استناد قران و داستان ابلیس ما باید درس بگیریم و فرامین رب خودمون که همون راهنمای ما هست رو بدون چون و چرا قبول کنیم و انجام بدیم چون راهنما تمام این مسیر را میداند و حرفش حجت است و اگر تمکین نکنیم و دچار کبر و غرور شویم در تاریکی میمانیم.

سوم اینکه مثلث تاریکی از ۳ضلع وسوسه ، فراموشی ، عصیان و نافرنانی تشکیل شده و هر کدام از اینها میتواند ما را در تاریکی فرو ببرد و یا در تاریکی و جهل نگه دارد.

وسوسه در سفر اول جایگاهی ندارد زیرا بدن نیاز دارد به مخدر بیرونی، اما در سفر دوم با بالا بردن دانایی میتوانیم از وسوسه جلوگیری کنیم. ممنون که به مشارکت من توجه کردید. ممنون از اقا مجتبی برای تمامی زحمات نا تمام من.

‏‪سلام دوستان علی هستم یک مسافر

امیدوارم حال همگی خوب باشه و سالم و سر حال مسیری که درونش قدم گذاشتینو ادامه بدین

راجع به سی دی مثلث تاریکی، من از این سی دی چندین نکته یاد گرفتم:

اول راجع به حال خوش و رسیدن بهش، بعدش نفس و وسوسه

حال خوب و رسیدن بهش بستگی داره که الان تو زندگیمون تو چه جایگاهی هستیم و نکته بعدیشم اینه که چقدر برای رسیدن به حال خوب تلاش میکنیم.نمیشه که فقط با یک تصمیم حالمون خوب بشه و این زمان نیاز داره و همینطور اینکه باید قوانین را هم بدانیم که اگر غیر این باشد حالمون بدتر میشه که بهتر نمیشه.

در ادامه باید به یاد داشته باشیم که شیطان و نفوذ او‌ در ما باعث میشه از یاد خدا غافل باشیم که این خودش باعث سقوط میشه چون این تصمیم شیطان بوده که ما رو منحرف کنه پس اول باید بدانیم که نباید خود برتر بینی داشته باشیم یعنی این که نباید احساس کنیم که نسبت به بقیه برتری داریم چون شیطان با همین موضوع از درگاه خدا رانده شد.

تفکر و اندیشه مثبت داشتن مانع این کار میشه یعنی با فکر کار انجام دادن باعث عدم گمراهی میشه و نمیزاره ما سقوط کنیم.

مهم ترین ویژگی نفس ما خواسته های نفسمان است

که گاهی معقول و گاهی هم نا معقوله، اگر انسان بخواد که تو جهت خواسته های نا معقول حرکت کنه چندین راه وجود دارد:

۱-خواسته نا معقول را اجرا کند.

۲-خواسته معقول را اجرا نکند.

۳-خواسته معقول را اصلا نبیند که بخواد ان را اجرا کند.

آنگاه در این صورت شخص به سمت تاریکی حرکت میکند .

بسیاری مسایل وجود دارند که بیخودی ذهن ما رو اشغال کردند و باعث شدند که موضوعات با اهمیت که به انها حساس هم بودیم در ذهن ما پاک شوند وقتی ما این افکار رو مدفون کنیم اونوقت میتونیم کارهایی که تو توان ما هستن رو به بهترین نحو انجام بدهیم.گاهی اوقات امکان دارد که فرمانی از سوی عقل و یا الگوی مناسب صادر شود و ما ان را یه طور واضح رد کنیم اونوقته که تبدیل میشیم به یک انسان طغیان گر و این خود باعث سقوط میشود. البته برای طغیان شرط لازم اینه که باید تحت فشار باشیم یعنی فشار زیادی از درون به ما وارد بشه و به نقطه ای برسیم که نتوانیم تحمل کنیم و اینکه از فهم موضوع غافل بشیم یعنی این که مطالب را الکی فقط بخونیم و هیچ درکی ازش نداشته باشیم این یعنی این که اصلا موضوع و نخوندیم تنها با تکرار یک موضوع هست که میتوان به این نتیجه رسید که یک‌مفهوم و درک کردیم تا بتوانیم از ان در بعد عملی و در زندگی خود از آن استفاده کنیم.ممنون

سلام دوستان مهدی هستم مسافر

مثلث تاریکی سه ضلع داره اول باید وسوسه باشد ودرکنگره ما تفاوت نیاز و وسوسه را یاد گرفتیم و فهمیدیم که ما نیاز داشتیم به مواد نه وسوسه ،دوم اینکه مطالب از ذهن ما خارج می شوند و مایادمان نمیاد در اون موقع چکاری درست است یا غلط و سومی نافرمانی است نافرمانی از راهنما مهم‌ترین مثال است اگر شخص این سه تا حالت و داشته باشد به سمت تاریکی حرکت خواهد کرد.خیلی ممنون که به صحبتهای من گوش دادید

.

کارگاه آموزشی کنگره 60: D.sap

دستورجلسات هفتگی:D.sap

کارگاه آموزشی کنگره 60 :سیستم ایکس

یک ,کنیم ,تاریکی ,اینکه ,خواسته ,وسوسه ,است که ,سلام دوستان ,حال خوش ,را اجرا ,معقول را ,آقای مجتبی افشاری ,سلام دوستان علیرضا ,جلسه مجازی لژیون

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Howard's memory besmitarid مهدِل کتابخانه عمومی شهید رجایی باینگان nascyastunab پریشون الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم net1kala.ir کودک درون من، اکتیو تشریف داره روستای باتمانقلنج سهند